İşyeri Ergonomik Risk Değerlendirme

İşe bağlı hastalıklar içinde en sık kas-iskelet sistemi hastalıkları görülür. Tüm işe bağlı hastalık yeni olgularının %50’sini Kas-İskelet Sistemi Rahatsızlıkları oluşturmaktadır. Avrupa’da her dört çalışandan biri sırt (%24,7) ve kas ağrısından (%22,8) yakınmaktadır. Kas-iskelet sistemi hastalıklarının önemi çalışanların algısında da görülmektedir. İngiltere’de çalışanların %85’i hastalık ve yaralanma riskinin en fazla kas-iskelet sisteminde olduğunu düşünmektedir. Çalışanların %74’ü de kas-iskelet sistemi hastalıkları ile yakın ilişkisi bilinen stresi önemli bir risk olarak bildirmektedir.
Sık ve gittikçe artan seviyede görülmesi ile çalışanların bu konudaki farkındalıkları dikkatleri kas iskelet sistemi hastalıkları üzerine çekmektedir.

Sizler de işyerinizde çalışma koşullarını iyileştirmek ve çalışanların davranış-duruş bozuklukları üzerine değerlendirmeler yapmak ve raporlayarak daha sağlıklı bir işyeri oluşturmak için bizimle irtibata geçebilir veya teklif formumuzu doldurabilirsiniz.

Hızlı Teklif İsteyin

İletişim formumuzu doldurarak bize mesaj gönderin. Ürün veya hizmetlerimiz için hızlı ve kolay teklif alın.